BLOG

Dzielimy się wiedzą

Od nas - dla Was. Czyli porcja przydatnej wiedzy zarówno dla artystów jak i właścicieli tatuażu. Wskazówki, protipy i ciekawostki związane z tajnikami tatuowania. Jest coś o historii sztuki zdobienia ciała i najnowszych trendach

Pająk
tatuażysta robi tatuaż na biźnie - kurs tatuażu
Tatuaże

Tatuaż na bliźnie. Czy i kiedy można go zrobić?

Tatuaż na bliźnie to nie tylko ozdoba, ale i symbol osobistych przeżyć i siły. Może zmienić pamiątkę trudnych chwil w unikalne dzieło sztuki, pomagając odzyskać pewność siebie. W dalszej części artykułu znajdziesz informacje, kiedy można rozważyć tatuaż na bliźnie, poznasz potencjalne ryzyko oraz wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry przed i po wykonaniu tatuażu.

tatuator wykonuje tatuaż na plecach w niższej stawce vat
Tatuaże

Od 1 kwietnia 2024 obniżona zostanie stawka VAT dla branży beauty. To Idealny moment na rozpoczęcie własnej działalności

Obecnie stawka VAT w sektorze beauty wynosi 23%, ale już od 1 kwietnia zacznie obowiązywać niższa stawka w wysokości 8%. Jak wpłynie to na tatuatorów i osoby wykonujące usługi makijażu permanentnego? Pozytywnie! Jest to idealny moment dla wszystkich osób, które do tej pory wahały się, czy założyć swoją działalność.

tatuażysta odbija wzór na skórze
Tatuaże

Ile kosztuje tatuaż?

Decyzja o zrobieniu tatuażu to wybór na całe życie, dlatego kluczowe jest zainwestowanie w wysoką jakość wykonania i odpowiednią pielęgnację. Cena tatuażu odzwierciedla umiejętności i doświadczenie tatuażysty oraz gwarantuje trwałość i estetykę pracy. Mimo że wysokiej jakości tatuaż jest kosztowny, warto traktować go jako inwestycję w trwałe dzieło sztuki. W tym artykule omówimy, jakie czynniki wpływają na cenę tatuażu, z jakimi dodatkowymi kosztami się wiąże i czy można na tym zaoszczędzić.

robienie tatuażu na ręce
Tatuaże

Gdzie wykonane tatuaże bolą najbardziej?

Dla wielu decyzja o zrobieniu tatuażu wiąże się nie tylko z wyborem wzoru czy miejsca na ciele, ale także z obawą przed bólem, jaki może towarzyszyć temu procesowi. Często zadaje się pytanie “Czy tatuaż boli?”. Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo uczucie bólu jest subiektywne i zależne od wielu czynników. Zatem czy warto stresować się na zapas? Od czego zależy bolesność tatuowania? Wyjaśnimy te kwestie w poniższym artykule.

1 2 ... 4