BLOG

Dzielimy się wiedzą

Od nas - dla Was. Czyli porcja przydatnej wiedzy zarówno dla artystów jak i właścicieli tatuażu. Wskazówki, protipy i ciekawostki związane z tajnikami tatuowania. Jest coś o historii sztuki zdobienia ciała i najnowszych trendach

Pająk
robienie tatuażu na ręce

Gdzie wykonane tatuaże bolą najbardziej?

Dla wielu decyzja o zrobieniu tatuażu wiąże się nie tylko z wyborem wzoru czy miejsca na ciele, ale także z obawą przed bólem, jaki może towarzyszyć temu procesowi. Często zadaje się pytanie “Czy tatuaż boli?”. Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo uczucie bólu jest subiektywne i zależne od wielu czynników. Zatem czy warto stresować się na zapas? Od czego zależy bolesność tatuowania? Wyjaśnimy te kwestie w poniższym artykule.

proces przekłuwania nosa u piercera

Przekłuwanie krok po kroku. Co Cię czeka w studio?

Piercing od dawna jest wpisany w kulturę ciała. To procedura bardzo popularna w ostatnich latach – grupa osób, które decydują się na przekłucie, jest bardzo zróżnicowana. To nie tylko osoby młode, ale też te w średnim wieku, kobiety i mężczyźni. Wielu z nich tkwi w niewiedzy – lub wie mało – na temat piercingu. Dlatego, aby nieco uspokoić i wyjaśnić, co dokładnie wydarzy się w studio, omówimy proces, przez jaki musi przejść każdy klient. Od wyboru studio, przez wizytę, po pielęgnację. 

cukrzyk sprawdza poziom cukru

Zdrowe modyfikacje. Czy diabetyk może bezpiecznie wykonać tatuaż?

Tatuaże opowiadają nasze historie czy pasje. Jeśli myślisz o zrobieniu tatuażu, ale masz cukrzycę, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach. Cukrzyca nie jest przeciwwskazaniem do robienia tatuażu, ale wymaga dodatkowej ostrożności. Zanim więc zdecydujesz się na nowy wzór na skórze, przyjrzyjmy się temu, jak cukrzyca wpływa na tatuowanie i jakie kroki warto podjąć, by całe doświadczenie było pozytywne i bezpieczne.

tatuator wykonuje tatuaż na przedramieniu

Stosowanie kremu znieczulającego przed zrobieniem tatuażu. Co na to artysta?

Ból podczas tatuowania to nieodłączny element tego procesu. Niektórzy uważają go za fundamentalny element rytuału, innymi natomiast kieruje pragnienie złagodzenia tego doświadczenia. Coraz więcej osób wybiera maść znieczulającą do tatuaży. To specjalistyczny produkt, który ma na celu zminimalizowanie dyskomfortu wynikającego z nakłuwania skóry, czyniąc proces tatuowania mniej uciążliwym dla klienta.

1 2 ... 3