Tatuaże

Ile kosztuje tatuaż?

Decyzja o zrobieniu tatuażu jest wyborem na całe życie, ważne jest, aby od samego początku zadbać o jego jakość i właściwą pielęgnację. Wybór tatuażu, który będzie nie tylko atrakcyjny, ale też dobrze wykonany, może zapobiec przyszłym komplikacjom i gwarantuje, że tatuaż pozostanie w świetnym stanie na lata. Wysoka jakość wykonania tatuażu wiąże się z wyższymi kosztami, co jest odzwierciedleniem umiejętności, doświadczenia i renomy tatuażysty. Inwestycja w profesjonalistę, który nie tylko opanował sztukę tatuowania do perfekcji, ale także zapewnia właściwą opiekę i doradztwo, jest kluczowa dla osiągnięcia najlepszego efektu. Choć cena za wysokiej jakości tatuaż może być znacząca, warto pamiętać, że jest to inwestycja w dzieło sztuki, które pozostanie z nami na zawsze. Tym samym, najlepsi w branży cenią swoje usługi odpowiednio do poziomu swoich umiejętności i doświadczenia.

 

W tym tekście omówimy dokładnie, od czego zależy cena tatuażu, jakie są dodatkowe koszty związane z tego typu usługą i czy da się na tym zaoszczędzić.

 

Spis treści:

  1. Czynniki wpływające na cenę tatuażu
  2. Przykładowe ceny tatuażu
  3. Dodatkowe koszty związane ze zrobieniem tatuażu
  4. Czy da się zaoszczędzić na tatuażu?
tatuażysta odbija kalkę na skórze

Czynniki wpływające na cenę tatuażu

Każdy tatuaż jest wyjątkowy, a jego cena wynika z wielu zmiennych. Zrozumienie tych elementów jest kluczowe, by ocenić koszt przed podjęciem decyzji o wykonaniu danego projektu.

Cena tatuażu nie jest stała; zależy od szeregu czynników, w tym od doświadczenia artysty, skomplikowania wzoru i wymaganych technik. Każdy z tych aspektów wnosi do kalkulacji końcowej cenę, tworząc pełny obraz kosztów związanych z tym osobistym wyrazem sztuki.

 

Rozmiar i poziom skomplikowania wzoru

Rozmiar tatuażu ma znaczący wpływ na jego koszt, ale nie jest to jedyny czynnik decydujący o cenie. Małe tatuaże wykonane techniką linearną mogą być nieco tańsze, jednak ich cena również zależy od rodzaju użytej igły. Na przykład, tatuaże w stylu fine line, robione igłą 1RL, zwykle są droższe. Wynika to z faktu, że użycie takiej igły wymaga od artysty wysokich umiejętności i precyzji. Podobnie, małe tatuaże mikrorealistyczne, ze względu na wymagany poziom szczegółowości i lata praktyki artysty, również mogą być kosztowniejsze. Ostateczna cena tatuażu zatem zależy nie tylko od jego rozmiaru, ale także od techniki wykonania i doświadczenia tatuażysty.

 

Stawki tatuażysty

Stawki za sesje tatuażu różnią się w zależności od doświadczenia i renomy tatuażysty w branży. Doświadczeni artyści, cieszący się dużą popularnością, mogą pobierać wyższe stawki za dzień pracy, które czasami są dwa, trzy, a nawet kilkukrotnie wyższe niż u tatuażystów początkujących czy średniozaawansowanych. Z drugiej strony, ich większe doświadczenie często oznacza szybsze tatuowanie, co pozwala na wykonanie większej ilości pracy podczas jednej sesji. Dla bardziej złożonych i obszernych projektów, wymagających długiego czasu pracy, ceny mogą być wyższe. Jednak wysoka cena nie zawsze jest równoznaczna z lepszą jakością. Dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji zapoznać się z portfolio i opiniami o pracy artysty. Wybór tatuażysty powinien być podyktowany nie tylko ceną, ale także stylem i umiejętnościami, które najlepiej odpowiadają oczekiwaniom klienta.

 

Doświadczenie i renoma tatuażysty

Stawiając na tatuażystę z bogatym portfolio i ugruntowaną pozycją na rynku, możesz spodziewać się wyższych cen, które towarzyszą świetnej jakości i bezpieczeństwu. Doświadczeni artyści wykazują się nie tylko znakomitymi umiejętnościami, ale też mają rozległą wiedzę na temat higieny i najlepszych praktyk, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia klienta i trwałości tatuażu.

tatuażysta w trakcie sesji

Przykładowe ceny tatuażu

Ceny tatuaży są zróżnicowane i zależą od kilku czynników, w tym od rozmiaru tatuażu, stylu wykonania oraz doświadczenia i renomy tatuażysty. Rozpoczynając od małych tatuaży, takich jak subtelne znaczki czy napisy, ich ceny zaczynają się od około 250 zł. Jednak w przypadku wykonania takiego tatuażu przez renomowanego artystę, szczególnie w technice fine line z użyciem igły 1RL, koszt może wzrosnąć do około 450 zł.

 

Przechodząc do tatuaży średniej wielkości, czyli tych do 12 cm, zwykle są one wyceniane w przedziale od 600 do 1000 złotych. Jeśli zaś rozważamy większe projekty, o wymiarach od 12 do 20 cm, ceny mogą osiągnąć zakres od 1000 do 1400 złotych.

 

Warto także wspomnieć o tatuażach mikrorealistycznych, które pomimo swoich niewielkich rozmiarów, ze względu na poziom szczegółowości i wymagane umiejętności, mogą kosztować aż do 2500 zł.

 

Na koniec, jeśli chodzi o sesje całodzienne, które oferują możliwość wykonania bardziej skomplikowanego tatuażu lub rozpoczęcia większego projektu, średnia stawka wynosi około 2500 zł. Warto jednak pamiętać, że w przypadku dużych tatuaży często konieczne jest przeprowadzenie dwóch lub więcej sesji, aby osiągnąć pożądany efekt.

 

Dodatkowe koszty związane ze zrobieniem tatuażu

Opłaty jednak nie kończą się na opłaceniu sesji. Istnieje cała gama dodatkowych kosztów, które są ważne dla zapewnienia, że Twój nowy tatuaż będzie bezpieczny, zdrowy i dobrze wyglądał przez lata.

 

Opieka po zabiegu i produkty do pielęgnacji

Po wykonaniu tatuażu rozpoczyna się kluczowy etap – gojenie. Twoja skóra potrzebuje odpowiedniej opieki, aby tatuaż był wyraźny i wolny od infekcji. To oznacza inwestycję w jakościowe produkty do pielęgnacji, takie jak:
 

  • kremy przyspieszające gojenie
  • balsamy łagodzące i ochronne
  • delikatne mydła dedykowane tatuażowi


Cena produktów do pielęgnacji tatuażu może być zróżnicowana, ale ważne jest, aby nie oszczędzać na opiece skóry po zabiegu. Niewłaściwa pielęgnacja może skutkować komplikacjami zdrowotnymi i pogorszeniem wyglądu wzoru.

 

Możliwe dodatkowe sesje do retuszu

Nawet najlepiej wykonany tatuaż z czasem może wymagać odświeżenia. Kolory mogą wyblaknąć, linie stać się mniej wyraziste, a szczegóły mniej czytelne. W takich przypadkach możesz potrzebować dodatkowych sesji poprawkowych.

krem do pielęgnacji tatuażu

Czy da się zaoszczędzić na tatuażu?

Decydując się na tatuaż, chcemy znaleźć równowagę między jakością a ceną. Oszczędzanie na tatuażu nie musi jednak oznaczać rezygnacji z jakości – istnieją sposoby, aby zmniejszyć koszty, nie narażając na szwank bezpieczeństwa i estetyki.

 

Postaw na sprawdzonego i doświadczonego tatuażystę

To może wydawać się sprzeczne z ideą oszczędzania, ale wybierając doświadczonego tatuażystę, unikniesz kosztownych poprawek w przyszłości. Profesjonalista nie tylko zapewni Ci bezpieczeństwo i jakość, ale także pomoże dobrać wzór, aby mieścił się w Twoim budżecie i zadowalał.

 

Wybierz mniej skomplikowany wzór

Prostsze wzory wymagają mniej czasu i pracy, co przekłada się na niższe koszty. Oszczędność nie oznacza jednak rezygnacji ze stylu – wiele minimalistycznych wzorów może być wyrazistych i osobistych. Pamiętaj, że czasem mniej znaczy więcej, szczególnie w kontekście tatuażu.

 

Szukaj wydarzeń tatuażowych i okazji

Szukanie promocji to dobry sposób na oszczędność przy zachowaniu wysokiej jakości tatuażu. Oto kilka sprawdzonych metod:

 

  • Walk-in-days – podczas tych dni studia oferują zniżki, wynoszące kilka lub nawet kilkanaście procent. To świetna okazja, aby zrobić mniejsze projekty tatuażu. Pamiętaj, że te dni mogą cieszyć się dużym zainteresowaniem, dlatego warto przyjść wcześniej, aby zająć miejsce w kolejce.
  • Kalendarz promocji – niektóre studia tatuażu oferują okolicznościowe promocje, takie jak kalendarze adwentowe w grudniu. Aż do świąt, codziennie odkrywane są nowe oferty – od zniżek na wybrane wzory tatuaży po atrakcyjne pakiety usług.
Gdzie tatuaż boli najbardziej? Napisz do nas Czy można zrobić tatuaż na bliźnie?