Trendy w tatuażu

Tatuaże jako forma sztuki przeszły długą drogę od czasu naszej powszechnej obsesji na punkcie trywialnych motywów plemiennych i tandetnych, wszedzie powtarzanych wzorów. W ciągu ostatniej dekady byliśmy świadkami odrodzenia się tradycyjnych ruchów, takich jak kwintesencja Starej i Nowej Szkoły, przeplatanych innowacyjnymi stylami i technikami, które wciąż redefiniują nasze interpretacje „współczesnych tatuaży”. Sporządziśmy listę z najważniejszych prognozowanych trendów na nadchodzący rok. Niezależnie od tego, czy pociągają Cię bardziej wyszukane, delikatne projekty, czy też lubisz wyróżniać się żywymi, monumentalnymi elementami, przynajmniej jeden z tych trendów z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Tatuaż wykonany przez naszego kursanta

Tatuaż czarno-biały

Czarno-białe tatuaże monochromatyczne są uważane za klasyczne, podstawowe dzieło sztuki dla każdego, kto chce ozdobić swoje ciało, ale to wyrafinowany sposób użycia tych odcieni sprawia, że ​​jest to wiodący trend. Artyści przekraczają granice, aby stworzyć iluzję głębi, łącząc wariacje w skali szarości z precyzyjnymi, nasyconymi czarnymi liniami. Często te ciemniejsze odcienie kontrastują z przeszywającymi białymi detalami, które tworzą uderzające dzieło sztuki. Piękno czerni, bieli i szarości polega na tym, że te kolory są stosowane w prawie każdym stylu tatuażu, to jeden z trendów, który pasuje do każdego, niezależnie od wieku i karnacji.

Tatuaż czarno-biuały, Napoleon na koniu

Fine line

W ciągu ostatniego stulecia liczba igieł w pistoletach do tatuażu zmniejszyła się z około 7 -10 do zaledwie 3, a nawet 1. Konsekwencją tego zmniejszenia liczby igieł jest to, że praca na linii staje się coraz bardziej precyzyjna i wyrafinowana. Tatuaże z cienkimi liniami, a także tatuaże jednoigłowe będą bardzo modne w tym roku i na pewno pozostaną popularne przez wiele lat. Cienkie tatuaże 3rl są tylko o jeden poziom grubsze od ultra cienkich i delikatnych tatuaży jednoigłowych. Efekt, jaki wywołują te dwa style, urzeka niemal każdą hollywoodzką gwiazdę, zarówno mężczyznę, jak i kobietę. Chociaż można w ten sposób wykonać bardzo złożone tatuaże, najczęściej są one połączone z bardziej minimalistycznymi motywami. Na przykład małe kultowe symbole, takie jak gwiazdy, serca i kwiaty, są teraz tatuowane trzema igłami lub jedną..

Tatuaż w stylu fine line, słowo love i róża

Motywy geometryczne

Geometryczne kształty to obecnie jedne z najbardziej podziwianych koncepcji tatuaży. Trójkąty, kule, linie, kropki i półksiężyce to tylko niektóre z minimalistycznych kształtów pojawiających się w mediach społecznościowych. Jeśli myślisz o zrobieniu tatuażu z bardziej kanciastymi bokami i krawędziami, takimi jak trójkąt, kwadrat itp., konieczne jest wybranie odpowiedniego miejsca na ciele. Wraz z wiekiem niektóre miejsca na naszym ciele, takie jak przedramiona, będą się wydłużać, a nie rozszerzać, dlatego jest to idealne miejsce na tatuaż geometryczny lub liniowy. Natomiast miejsca na naszym ciele, takie jak biodra, uda i brzuch, mogą z czasem zniekształcić geometryczny tatuaż. Naszym ulubionym sposobem zabawy z tym trendem jest użycie geometrycznych kształtów jako pewnego rodzaju ramy dla realistycznego tematu. Zestawienie miękkich, organicznych kształtów występujących w naturze, skontrastowanych z ostrymi, wyrazistymi liniami tworzy hipnotyzujący efekt, który przyprawi o zawrót głowy.

Tatuaż bazowany na postaci człowieka, motywy geometryczne

Mikrorealizm

Świat tatuaży wreszcie doświadcza własnej wersji renesansu. Podobnie jak w przypadku ruchu historycznego w sztuce, wczesne tatuaże przedstawiające zwierzęta, portrety i inne przedmioty wydawały się bardzo płaskie, jednowymiarowe i przypominały karykatury, a nie realizm fotograficzny. Wreszcie artyści naszego pokolenia doskonalą swoje umiejętności, używając naszej skóry jako płótna. Realizm jako wschodzący ruch tatuażu jest doceniany przez prawie wszystkich. Decydując się na mikrorealistyczny tatuaż, będziesz mieć bardzo skomplikowane i wyszukane dzieło sztuki na swoiej skórze. Wiele celebrytów podąża za tym trendem i często chce, aby ich arcydzieła były łatwe do ukrycia, decydując się na urocze miejsca, takie jak za szyja, na biceps, kostka nad stopą itp. Zalecamy jednak obnoszenie się z mikrorealistycznym tatuażem, ponieważ nadal są rzadkie i wymagają ogromnych umiejętności tatuatorskich 

Tatuaż oka w stylu mikrorealizm

Pastelowe kolory

Podstawowe kolory, takie jak czerwony, żółty i niebieski, były najbardziej rozpowszechnione w tatuażach z początku XX wieku. Chociaż obecnie atrament składa się głównie z pigmentów opartych na węglu, pod koniec XIX i na początku XX wieku brak eksperymentów z pigmentami oznaczał, że siarczek rtęci i złożony kadm przyczyniły się do powstania głównie czerwonych i żółtych odcieni, w wyniku czego podniebienia artystów były bardzo ograniczone. Na szczęście naukowcy nieustannie tworzą nowe odcienie tuszu do tatuażu, aby zapewnić nam szeroką gamę kolorów. Kolorowa historia, która ostatnio zyskuje największy rozgłos, to pastele. Te bardziej eteryczne odcienie pośrednie pomagają nadać niektórym przedmiotom bardziej realistyczny charakter. Kolorowe portrety można ożywić za pomocą pastelowych odcieni, ponieważ są to kolory, które najczęściej widzimy na fotografii. Pastele doskonale nadają się do renderowania kwiatów, zwierząt i odcieni skóry ludzi.

Tatuaż w pastelowych kolorach, postacie dwóch amorów

Kaligrafia

Ten trend jest prawie tak stary, jak sama historia tatuaży. Pod pewnymi względami naszą współczesną formę języka i liczb można porównać do starożytnych tatuaży, które składały się z charakterystycznych symboli odczytywanych i rozumianych przez innych. W świecie tatuażu istnieje wrodzony pociąg do języków obcych, ale w ciągu ostatnich 30 lat istniał trend do grawerowania naszych ulubionych cytatów i wyrażeń, które naszym zdaniem nas definiują. Istnieją nieograniczone możliwości wyboru kaligrafii tatuażu skryptowego. Najpopularniejszym obecnie trendem są pojedyncze słowa pisane kursywą z cienkimi liniami i podwójnymi odstępami.

Tatuaż kaligraficzny, imię Daisy

Motywy kwiatowe

Wyróżnia się starymi grubymi konturami, nieprzezroczystymi, pięciopłatkowymi prozaicznymi kwiatami i uwodzicielskimi, bogatymi, wielowymiarowymi bukietami. Przyciągające wzrok kwiaty, które wyskakują, jakby każdy płatek składa się z kilku przezroczystych warstw, są tym, co nas ostatnio oczarowuje. Jeśli masz piegi, blizny lub inne niedoskonałości, mogą one w rzeczywistości sprawić, że Twój kwiatowy tatuaż będzie wyglądał bardziej niepowtarzalnie. Ale nie chodzi tylko o kuszące tekstury i bogate kolory, nawet drobno zarysowane kwiaty kwitną na całym Instagramie. Ten trend obejmuje również rośliny jako całość. Nawet najbardziej podstawowe motywy kwiatowe, takie jak róże i lotosy, przechodzą przemianę. W 2021 roku kwiaty nie będą już wyłącznie kobiecym symbolem, ale trendem, który przyjmą nawet mężczyźni.

Tatuaż przedstawiający motyw kwiatowy

Hiperrealistyczne portrety

Portrety ludzi wymagają największej ilości cierpliwości i precyzji, dlatego poluj na doświadczonego artystę, aby dokładnie odwzorować wybrany przez siebie portret. Tematyka tego trendu jest nieskończona; nawet nasze cenione zwierzęta domowe zapewnią najbardziej spektakularne efekty. Uwielbiamy pomysł uwolnienia swojego wewnętrznego zwierzęcia duchowego na swoim ciele i pokazania światu, co to stworzenie reprezentuje dla Ciebie

Tatuaż w stylu hiperrealistycznym, Whitney Houston

Zakazane miejsca

Na ciele jest wiele miejsc tabu, których większość z nas nigdy nie byłaby na tyle odważna, by zrobić sobie tatuaż. Ale dzięki wzrostowi popularności tatuazy wśród celebrytów niektóre części ciała są teraz całkowicie uzasadnione do tatuowania. Z pewnością istnieje mnóstwo negatywnych stereotypów otaczających tatuaże na twarzy i szyi, ale wraz ze wzrostem liczby stylów cienkich i pojedynczych igieł te bardzo widoczne miejsca stają się teraz dość eleganckie. W świecie zachodnim wiele prac biurowych zakazuje teraz dyskryminacji widocznych znaków na ciele, co sprawia, że tatuowanie twarzy, szyi, dłoni itp. jest społecznie akceptowalne. Za uszami, na wewnętrznej wardze, dłoniach, palcach, twarzy… Widzimy ludzi na całym Instagramie, które mają tatuaże na rękach, nadgarstkach i palcach z liniami tak cienkimi jak pasma włosów, te osoby nie kojarza się z kryminalistami, wręcz przeciwnie to czesto ludzie wykonujące prestizowe zawody, elegancko ubrani, chcący wyróznić się dziełem artysty tatuażu, którego prace podziwiają, a miejsca kiedyś uważane za skandaliczne dziś są po prostu sexy.

Dłonie ozdobione wieloma małymi tatuażami
Jak wybrać idealnego tatuatora? Jak przygotować się do sesji tatuażu?